های متراکم درخت در آن است

جنگل گیسوم تنها جنگلی است که در آن درختان میوه همچون پرتقال، نارنگی، کیوی و آلوچه کاشته شده که دسترسی به آن برای همگان آزاد است. استانداردهای صدور گواهینامه حفاظت از جنگل که توسط شورای حفاظت از جنگل (FPC) تنظیم شده است ، در فرایندی شفاف و باز طراحی شده و متناسب با زمینه محلی برای انعکاس انواع جنگل ها و عوامل فرهنگی مختلف در مناطق مختلف جهان طراحی شده است. همانطور که از نامش معلوم است, پوست قورباغه شیشه ای شفاف است, اگر چه بیشتر آن سبز است.

1. جنگلداری: جنگداری حرکتی است برای نجات جنگلهای جهان. تنها بخش برزیلی آمازون 96660 تا 128843 گونه بیمهره را در خود جای داده و تقریبا یكپنجم پرندگان كل جهان در این جنگلها خانه دارند. بزرگترین جنگل کرۀ زمین که جنگلی بارانی و گرمسیری است، جنگل های آمازون نام دارد. نه دیگر امکان توریست ارزشی دارد نه امکان کشاورزی و نه صنعتی، وضع بحرانی است. همچنین امکان استفاده از زیست توده اضافی در میلیون ها جنگل وجود دارد. این شهر جدید همچون جنگلی بارانی طراحی شده است که گیاهان سبز و چشمههای آب بسیاری را در خود محصور دارد.

استفاده از این سوخت ها برای حمل و نقل و تولید برق در بسیاری از کشورهای پیشرفته به عنوان وسیله ای برای جلوگیری از انتشار دی اکسید کربن در اثر استفاده از سوخت های فسیلی ، در حال افزایش است. فرصت های زیادی برای استفاده از منابع کشاورزی در اراضی موجود بدون تداخل در تولید مواد غذایی ، خوراک ، الیاف یا محصولات جنگلی وجود دارد. بادغیس نزدیک به سیهزار هکتار جنگل پسته دارد که کمتر از یک قرن پیش مساحت این جنگلها به نود هزار هکتار زمین میرسید و قطع درختان پسته توسط مردم همچنان ادامه دارد.

صدور گواهینامه حفاظت از جنگل فرایندی داوطلبانه است که در آن شخص ثالث مستقلی کیفیت مدیریت و تولید جنگل را در برابر مجموعه ای از الزامات از پیش تعیین شده ارزیابی می کند. جالب است بدانید در حوالی رودخانه دو چشمهی آب معدنی وجود دارد؛ که حدود دو ساعت پیادهروی و جنگلنوردی در پیش داشتیم. ـ درختان جنگلی با جذب نزولات و ذخیره کردن آن در سفرههای آب زیرزمینی و تبخیر آن در ایام خشک، موجب افزایش رطوبت نسبی هوا در فضای جنگل میشوند. این زیست توده بدون تأثیر منفی در سلامتی و پایداری ساختار و عملکرد محیط زیست جنگل می تواند برای تولید انرژی زیستی برداشت شود.

منابع دیگر آن محصولات غذایی ، گیاهان علفی و چوبی ، بقایای حاصل از کشاورزی یا جنگلداری ، جلبک های نفتی و اجزاء آلی پسماندهای شهری و صنعتی را شامل می شود. بقایای محصولات کشاورزی ، که شامل ساقه ها و برگ ها است ، به وفور و به طور گسترده در سراسر دنیا وجود دارد. گاز طبیعی تجدید پذیر که به طور صحیح تصفیه شده باشد ، همان مصارف گاز طبیعی سوخت فسیلی را دارد. همچنین بیش از 60 درصد جنگل های زاگرس در کلاسه انبوهی جنگل تنک (تاج پوشش 5 تا 25 درصد) قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: اما اراضی ملی به ویژه جنگلها حتی با کمترین درصد پوشش فقط باید کارکرد جنگل داشته باشد. دقت داشته باشید چون در شمال کشور رطوبت بالا است و خزه رشد زیادی دارد، میتواند اثار را پوشش دهد و رشد درختان فرسایش سطح زمین به دلیل ریزش برگ و افزایش خاک با پوسیده شدن برگها همه یک مشکل اساسی هستند. بسته به نوع سویه ، جلبک ها می توانند با استفاده از آب شیرین ، شور ، در منابع آب سطحی ، آب زیرزمینی یا آب دریا رشد کنند. اینها به دو دسته کلی تقسیم می شوند: علفی و چوبی.

این بقایای چوبی را می توان برای استفاده در انرژی زیستی جمع آوری کرد زیرا به حفظ منابع مواد غذایی و هیدرولوژیکی مناسب کمک می کند. از آنجا که این باقیمانده ها در مرحله پردازش جمع آوری شده اند ، می توانند منابع مناسب و نسبتاً ارزان زیست توده برای انرژی باشند. این فقره میگذشت، اما به امور داخله و کارهای تجارتی فرانسهها بنای دخل و تصرف و توبیخ و توهین گذاشت؛ روزنامههای روس دلکاسه را معزول کرد، چیز خور به قلم داد که چرا معاهدهٔ «قند» بینالملل لاهه را قبول نمود، چرا با دولت مصر مستقلاً معاهدهٔ تجارت بست، و برای روس از انگلیس دستگیرهٔ مطالبهٔ تخلیهٔ مصر را نگذاشت، چرا متمولین فرانسه را ترغیب دخول شرکت راه بغداد که امتیاز آلمان و بر ضد منافع روس است میکرد، چرا مسیو «رویه» وزیر مالیهٔ حالیهٔ فرانسه قروض دولت عثمانی را (اونیفاکسیه) متحد نمود و به طرح جدید ریخت که هر ساله دوانزده ملیون پول زیاد در خزانه عثمانی جمع شود و دولت عثمانی به تعمیر راه بغداد و تکمیل نواقص جنگی خود پردازد، چرا و چرا!

این شواهدی را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد که جنگل ها برای منافع اقتصادی ، زیست محیطی و اجتماعی اداره می شوند. تبدیل این “جریان های زباله” به انرژی می تواند به ایجاد درآمد اضافی برای اقتصاد روستایی و حل مشکلات دفع زباله کمک کند. تبدیل بیولوژیکی شامل تخمیر مواد برای تبدیل زیست توده به اتانول و هضم بی هوازی برای تولید گاز طبیعی تجدید پذیر است. جلبک ها به عنوان منابع اولیه انرژی زیستی به گروه متنوعی از ارگانیسم ها دسته بندی می شوند که شامل ریز جلبک ها ، جلبک های کلان (جلبک دریایی) و سیانوباکتری ها (قبلاً “جلبک های سبز آبی” نامیده می شدند) هستند.

در سال ۲۰۱۹ ، زیست توده تقریباً ۵ کوادریلیون واحد حرارتی انگلیس (Btu ) و حدود ۵٪ کل انرژی اولیه را در ایالات متحده تأمین کرده است. در طول شبانه روز صدای جوی های آب و آوای جغد و پرندگان مختلف طبیعت را کامل می کند، جهت دسترسی به منطقه چالکی باید حدود چهار ساعت دیگر کوه پیمایی کرده و با عبور از میان جنگل های بکر در ارتفاع ۲۵۰۰ متری و دیدن چند سرای گاو و گوسفند و چشمه های آب، در میان سبزی و طراوت و گلهای رنگا رنگ به چالکی رسید.

علاوه بر این ، آنها می توانند در آب های زائد ، مانند فاضلاب صنعتی تصفیه شده رشد کنند. زیست توده در ایران نیر مورد استفاده قرار می گیرد و نیروگاه زیست توده تهران برای تبدیل مواد زائد به سوخت فعالیت می کند. برای تبدیل روغن های گیاهی ، چربی های حیوانی و گریس ها به اسیدهای چرب متیل استرها (FAME ) که از آنها برای تولید بیودیزل استفاده می شود ، از فرآیند تبدیل شیمیایی معروف به ترانس استریفیکاسیون استفاده می شود .

دیدگاهتان را بنویسید