مرکز این استان شهر اراک است

در محدوده اتصال آب گرم به رودخانه، از روی رنگ آب امکان تشخیص آب گرم از آب سرد وجود دارد و حتی میتوانید یک پای خود را در آب سرد و پای دیگر را در آب گرم بگذارید. مرحوم قمشهاى نخست با بیان جمله: “من وقت ندارم” از پذیرش این شاگرد امتناع مىکند ولى وقتى با اصرار و الحاح او مواجه مىگردد، پس از تحقیق و تفحّص از طلبههاى دیگر در خصوص میزان علایق و تواناییها و استعدادهاى ایشان براى قبول درس استخارهاى از قرآن کریم مىکند که آیه شریفه “و مما رزقناهم ینفقون” مىآید و از این جهت آیة الله حسن زاده را به عنوان شاگرد خود مىپذیرد.

متجاوز از يک صد چشمهٔ دائمى بزرگ در سطح منطقه پراکنده است که هر يک مناظر زيبا و بديعى را در اطراف خود پديد آورده است. آیة الله علامه رفیعی نابغه ای است که در علوم عقلیه و نقلیه از مفاخر امامیه و از اعاظم شیعه است و در این عصر از بزرگترین استادان حکمت متعالیه در حوزه های علمی اسلامی به شمار می رفته است. آیة الله علامه رفیعى نابغهاى است که در علوم عقلیه و نقلیه از مفاخر امامیه و از اعاظم شیعه است و در این عصر از بزرگترین استادان حکمت متعالیه در حوزههاى علمى اسلامى به شمار مىرفته است.

این آبشار هم از میان چمنزار میگذرد و بعد از برخورد با سنگها و سرازیر شدن به ارتفاعی پست تر یکی از زیباترین جاذبههای این روستای کوچک به شمار میرود. بيشترين تراکم چشمهها در قسمتهاى شمالى و شرقى منطقه به ويژه اطراف سامان و حوزهٔ امامزاده حمزه على و گندمان است که دو کانون اصلى جذب جهانگردان در تابستان به شمار مىآيند. وقت و ساعت در خراجى ، زنه در هفشجان ، دروغ زن در فرخشهر ، درياچه در دهنو ، سياهسرد در بروجن ، بيجهنون در موسىآباد ، سلم در بالا اوغلى ، سرچشمه گهرو در پيرغار ، در ده چشمه ، مايک در سورشجان مادر و دختر در گندمان ، چشمهسيله درسيله ، دوله در چمن بيد ، ميلاس در ميلاس ، برم در لردگان ، چشمه على در امام قيس ، آب سرده در آب سرده ، سر خون در سرخون ، سردآب در سرداب.

بعضی انسانها چشمه های جوشان و رودهای خروشان هستند و به بحر و اقیانوسمی رسند.و برعکس آن نیزعده ای ازانسانها هستند که مثل فاظلابهای جوشانو باتلاق های خروشان هستند.و این دسته دوم در نهایت به فاظلاب و باتلاق ختممی شوند ما باید خودمان تکلیف خودمان را معلوم کنیم که جزء کدام دسته هستیم و این عمل در کنگره به صورت واضع و مشخص معلوم است و یا درهمان دو یا سه ماه اول سفر مشخص می گردد که چه کسانی چشمه خروشان و چه کسانی فاظلاب جوشان هستند.و انهایی که جزء دسته دوم یعنی فاظلاب های جوشان هستند زیاد دوام نمی اورند و کنگره را ترک خواهند کرد افرادی که درکنگره هستند باید برای خود مشخص و معلوم کنند که ایا کنگره را قبول دارند و یا قبولندارند.اگرسیستم و روش کنگره راقبول دارند باید مطیع قوانین و فرمانبردار راهنمای خود باشند و اگر در دسته افرادی هستند که سیستم و روش درمانی کنگره راقبول ندارند یروند دنبال کارشان و وقت خود و دیگران را تلف نکنند مطلبمهم و بسیار زیبایی که در اینجا مطرح است این میباشد که اگر قطب عالم بشریتباشی ولی مصرف کننده مواد مخدر باشی این نشان دهنده این است که (جاهلی)و اشتباه کرده ای و در مسیر اشتباهی قرار گرفته ای و باید این اشتباه را بپذیری و زمانی که وارد کنگره می شوی با هر سطح سواد و هر درجه ای که قرارداری باید همه چیز را پشت در کنگره بگذاری و با ظرف خالی وارد این مکان شوی و اگر اینگونه نباشد به درمان قطعی و رهایی نخواهی رسید.برای روشن شدن مطلب این مثال که اگر دکترا داری و راهنمای شما 9 کلاس سواد دارد باید با تمام وجود مطیع و تسلیم9کلاس سواد شوی و در غیر اینصورت به هدف و مقصد که درمان ورهایی می باشد نخواهی رسیدامروزه روش درمانی کنگره60 که همان درمان تدریجی هست در هیچ کجای دنیا وجود ندارد و این نعمت بزرگ و ارزشمند شربت اپیوم تینکچر یا اوتی درهیچ جای دنیا یافت نمی شود.ماباید ارزش اینمکان مقدس و این شربت با ارزش را بدانیم و خیلی راحت از پروژه خارج نشویم.این شربت مادر تمام دارها است و 25 آلکالوئید شناخته شده در آن وجود دارد و شما درطول سفر نیاز به هیچ نوع قرص و داروی دیگری ندارید.در واقع شما در یک استخر شنا با آبی زلال و شفاف در حال شستن جسم و روانتان هستید پس چرا با این همه آب دنبال آفتابه می گردید و درنهایت اینکه کسانی که تسلیم قوانین وحرمتهای کنگره شوند و مانند یک چشمه جوشان و رود خروشان هستند خیلی راحت به درمان می رسند و بالعکس ان کسانی که مثل یک فاظلاب جوشان و باتلاق خروشانهستند به نتیجه ودرمان نخواهند رسید و درنهایت به فاظلاب وباتلاق ختم می شوند.

بسیارى از مشکلات شرح منظومه را که در محضر ایشان مطرح مىکردم بخوبى حل مىکردند، چون تقریر بسیار خوبى داشتند، قلم شریفشان در شرح تعلیمى و شرح منظومه کاملاً مشهود است، هم به مبانى فلسفه آگاهى کامل داشتند و هم در فقه و اصول متبحّر بودند. 5- تصحیح و اعراب گذارى اصول کافى کلینى که در دو جلد به طبع رسیده است. چشمهٔ اخير در فاصلهٔ ۶ کيلومترى جنوب بروجن قرار دارد و يکى از زيباترين گردشگاههاى چهارمحال و بختيارى است.

“رضوان جایگاه جناب استاد عارف بزرگوار و شاعر مفلق نامدار و حکیم متأله و مفسر متضلّع حاج میرزا مهدى الهى قمشهاى شبى در جلسه درس به این تلمیذ کوچک خود فرمود: آقا شما خیر مىبینید عرض کردم الهى آمین، اما جنابعالى از کجا این بشارت را به این کمترین مىفرمایید؟ و براى تمثیل آن مستى و جذبه خود آن قدر از مى و میخانه و پیر و مغان دم زده و ستایش نموده و حقیقت را با مجاز و علیا را با دنیا در هم آمیخته است که بر گمراهى گمراهان افزوده و اشعارش شعار جاهلان تبهکار و درماندگان بدکار شده است.

البته لازم به ذکر است در آینده نزدیک پروازهای فرودگاه ماکو به مقاصد سایر نقاط کشور و برخی از کشورهای همسایه نیز انجام خواهد شد.جهت دریافت بلیط چارتر به وب سایت التیک مراجعه فرمائید. از دیرباز کوهستان در اسطوره های اقوام گوناگون دارای ارزشی والا بوده است ، خصوصا در میان اسـاطیر ایرانی نیز کوه ها همواره از قداست خاصی برخوردار بوده اند و محل دریافت فر ایـزدی محسـوب مـی- شدند.

جواب و پاسخ چشمه جوشان در حل جدول بازی جدولانه از سایت جوابگو دریافت کنید. در استان چهارمحال و بختيارى ، وفور چشمهها و شبکهٔ مويرگى رودخانهها بخشى از توانهاى جهانگردى منطقه را تشکيل مىدهند که در فصل بهار بسيار چشمگير است. متأسفانه علی رغم وجود جاده آسفالته مناسب تا روستای رستم آباد ، حدود 3 کیلومتر جاده تا سرچشمه سرداب ، سنگلاخی و برای عبور خودرو های سواری بسیار نامناسب می باشد که اصلاح آن ، بطور قطع نقش بسیار مؤثری در جذب گردشگر به منطقه خواهد داشت. امروزه شرکت ها به ندرت راضی به مذاکره با اشخاص حقیقی می شوند و دلیل آن هم این است که به سختی می توانند برای محول کردن کار ها به شخصی حقیقی اعتماد کنند.

آنلی بیتون میگوید: دیدن چشمه ای خشکیده در خواب، علامت مرگ و پایان رندگی است. آنلی بیتون میگوید: دیدن چشمه ای جوشان در خواب، نشانه آن است که در معاشرت خود با دوستان و در روابط عاطفی و حرفه خود اوقاتی تلخ خواهید داشت. درباره مرحوم قزوینی نوشته اند که بسیاری از حواشی خود بر مباحث و مسائل حکمی و فلسفی را با الهامات غیبی و استمداد از نفوس زکیه ائمه طاهرین علیهم السلام مرقوم داشته است. ۲- کوه هنگ لانه ( لانه ی زنبور ) : یکی از کوههای رشته کوه چهل چشمه است از یک طرف پشت آبادی کانی میران که همجوار کوه سلطان آغزه تو می باشد.

11/1/90 بعد از خوردن صبحانه به طرف بالا حرکت کردیم مسیر مقداری دست به سنگ دارد ولی این قسمت از دره بسیار زیبا و مهیج است در انتهای دره مسیر تنگ می شود و پس از طی کردن مسیری دالان مانند به حوضچه ای زیبا با آب بسیار زلال می رسیم که به همان کاسه رود معروف است اینجا دره به انتها می رسد. و از طريق لوله در سطح روستا توزيع مي شود. جاذبه های اطراف این روستا بسیار است. برخي نيز گفتهاندكه كلمه قمشه به معني مكان آبخيز و پر قنات است. برای دیدن چشمه حیرتانگیز باداب سورت، به سمت سمنان حرکت کنید و سپس راهی روستای اوروست شوید.

دیدگاهتان را بنویسید