روش های سوزاندن چربی بدن

کلسترول در بدن به دو شکل لیپوپروتئین با چگالی پایین (کلسترول بد خون یا LDL) و لیپوپروتئین با چگالی بالا (کلسترول خوب خون یا HDL) وجود دارد. چربیهای غیراشباع به کاهش LDL و کاهش التهاب کمک می کنند و از ابتلا به آرتریت روماتوئید (روماتیسم) پیشگیری می کنند. اگر بخواهیم تنها با کمک رژیم لاغری و یا تنها با ورزش اقدام به کاهش وزن کنیم قطعا مسیر دشواری را در پیش داریم زیرا بدون ترکیبی از ورزش و رژیم حتی اگر مقادیری از اضافه وزن کاهش یابد، موقتی و زودگذر خواهد بود. روغنهای گیاهی هیدروژنه بزرگترین منبع چربی ترانس در یک رژیم غذایی است، زیرا ساخت آنها ارزان بوده و ماندگاری طولانی دارند.

اسیدهای چرب ترانس در غذاهایی که حاوی روغن های گیاهی هیدروژنه است، ظاهر می شود. چربی های غذایی که همچنین با عنوان اسیدهای چرب نیز شناخته می شوند، می توانند در غذاهای گیاهی و حیوانی یافت شوند. تحقیقات بر روی چربی های غذایی در حال کامل شدن هستند. به طوری که شما را عاصی کرده است ، هیچ نگران نباشید و به او یکی از منابع چربی غیر اشباع را بدهید. لازم است که شما مصرف چربی های ترانس را متوف کنید و چربی های اشباع شده را بسیار کم کنید. تری گلیسیریدها رایجترین شکل چربی هضم شده در بدن هستند.

مثلا هموروئید و آبسه مقعدی نیاز به درمان جدی تری نسبت به غده های چربی در باسن دارند. محل اصلی متابولیسم تری گلیسرید در بدن سلول های کبد و سلول های چربی است. علت چربی موی سر چیست؟ سشوار یا براشینگ با دمای خیلی زیاد و به صورت مداوم باعث از بین رفتن چربی طبیعی موها و خشکی کف سر میشود. 5 برای تشخیص و درمان چربی پوست سر به کدام پزشک مراجعه کنم؟ تحقیقات جدید نشان داده است که چربی های ترانس بدترین تاثیر را روی سلامت قلب دارند و باید محدود شوند. برای پنیرها، باید کمتر از 15 گرم در هر 100 گرم و کمتر از 2 گرم در هر 100 گرم برای سایر غذاهای لبنی باشد.

کاهش خطربیماریهای قلبی: رژیم هایغذایی با چربیهای تک غیر اشباع بالا میتواند به کاهش کلسترول خون، فشار خون و سایر عوامل خطر بیماری قلبی کمک کند، بخصوص اگر جایگزین برخی از چربیهای اشباع در رژیم غذایی شود. مصرف چربی برای رژیم غذایی شما، مانند پروتئین و کربوهیدرات ها، برای تامین انرژی مورد نیاز بدن ضروری است. البته به طور کلی می توان سبک زندگی سالم را که به کاهش چربی خون کمک می کند، در تغذیه سالم و تحرک کافی دانست. افزایش مصرف این مادۀ غذایی می تواند فراتر از محافظت از کبد به شما کمک کند. کاهش کلسترول بد خون، اما فقط زمانی که جایگزین چربیهای ناسالم در رژیم غذایی شما شوند.

زمانی که به انجام ورزش برای کوچک شدن شکم و پهلو میپردازید، عضلات شما ذخایر گلیکوژن را به عنوان سوخت مصرف میکنند. میزان چربی اشباعنشدهای که روزانه در پختوپز، پخت، پهن کردن یا پانسمان شامل میشود، به سن فرزندان شما بستگی دارد. شما باید به رژیم غذایی، ورزش و برنامه کاهش وزن خود همچنان پایبند باشید. سپس باید این چربیها توسط اپراتور جمع آوری شود. در سال ۲۰۰۱، گروهی از متخصصین به نام متخصصین برنامه طرح آموزشی کلسترول ملی، پیشنهاد کردند که بهترین آزمایش کلسترول، ۴نوع از چربیها در خون شما را که شامل شرح حال لیپیدهاست، اندازه گیری کنند.

این چربیها همچنین میتوانند کلسترول خوب را کاهش دهند. DCPD همچنین می تواند به سیکلوپنتادیین، شکل مونومری آن تبدیل شود، که با پیوند دوگانه آنهیدرید مالئیک از طریق افزودن Diels-Alder واکنش نشان می دهد. پروتئین، مهمترین ماده غذایی است که برای بهتر شدن عملکرد ورزشی به آن نیاز دارید. قند اضافه شده نباید بیش از ۵ درصد از رژیم غذایی باشد. برای شیرین کردن بلغور جو، کمی دارچین یا جوزهندی به آن اضافه کنید. برای استفاده از این ماده شما میتوانید همچنین آن را به چای صبح خود افزوده و یا از چایهای کیسهای در آب جوش برای ایجاد چای زنجبیل استفاده نمایید.

دو نوع چربی که شامل چربی های اشباع شده و چربی های ترانس هستند، به عنوان چربی های مضر بالقوه برای سلامتی شما شناخته شده اند. ساقه ها چربی خیلی زیادی ندارند. رزین های پلی استر غیر اشباع در تعداد زیادی شرکت از جمله Ashland ، Reichield و Royal DSM در مقیاس بزرگ تولید می شوند. مصرف این نوشیدنی چربی سوز هنگام ورزش تاثیر زیادی در لاغری دارد. به عنوان مثال، اسید ایزوفتالیک (IPA) و اسید ترفتالیک (TA) گاهی برای دستیابی به مقاومت بهتر حرارتی و شیمیایی انتخاب می شوند، در حالی که اسیدهای آلیفاتیک زنجیره بلند مانند اسید چربی یا سوکسینیک باعث بهبود انعطاف پذیری می شوند اما مقاومت شیمیایی و گرما را کاهش می دهند.

پیشرفت های مشابه در انعطاف پذیری را می توان با گلیکول های اتر مانند دی اتیلن گلیکول و پلی پروپیلن گلیکول حاصل کرد. اسیدهای آنهیدرید و اسیدها را می توان با رزین های اپوکسی مانند اپی کلروهیدرین یا بیسفنول A دیگلیسیدیل اتر متراکم کرد. اطلاعات با ویسکوزیته های مختلف، اشباع و سرعت تصفیه در دسترس خریدار قرار می گیرند. مواد غذایی که عمدتا حاوی این چربی های سالم هستند، زمانیکه در دمای اتاق قرار گیرند، به عنوان مثال، روغن گیاهی، به صورت مایع هستند. با توجه به افزایش نگرانی های سلامتی، استایرن در بسیاری از سیستم های رزین توسط مونومرهای وینیل کمتر سمی مانند وینیل تولوئن، وینیل استات، متیل متاکریلات و آلیل اترها و همچنین مونرهای وینیل با کارایی بالا مانند دیاکریلات ها و دی مایع کریلات جایگزین شده است.

آنها به طور معمول به شکل مایع در یک حلال اشباع و واکنش پذیر، به طور معمول استایرن فروخته می شوند. برای تصفیه کامل، آنها را با یک مونومر وینیل (و گاهی اوقات یک حلال) همراه با یک پراکسید آلی مناسب حل می کنند و ریخته، اسپری می کنند یا قالب را در محصول نهایی ریخته و سپس با حرارت دادن به یک ترموستس تبدیل می کنند. استفاده از روغن را با استفاده از اسپری روغن بهجای ریختن مستقیم روغن، کاهش دهید. سعی کنید بهجای سرخ کردن غذاها در روغن، کره یا چربی حیوانات، غذای خود را بوداده، بخارپز کنید.

آیا با ورزش میتوان چربی خون را کنترل کرد؟ در این مقاله به این موضوع پرداخته شد که علائم چربی خون بالا چیست. این نوع چربی بیشتر در گیاهان و ماهی وجود دارد. با وجود اینکه نتایج تحقیقات امیدوار کننده هستند، اما به تحقیقات بیشتری در این زمینه نیاز است. چربیهای اشباع و چربیهای ترانس ناسالم هستند زیرا باعث میشوند بدن کلسترول بد بیشتری تولید کند. حفظ انگیزه و تعهد برای کاهش وزن اهمیت دارد زیرا کاهش 5 تا 10 پوند (2 تا 4.5 کیلوگرم) وزن می تواند تفاوت بزرگی در وضعیت سلامت شما ایجاد کند. آنها به محصولات لبنی پرچرب نیاز دارند زیرا خیلی زود رشد میکنند.

دریافت پروتئین تاثیرات به سزایی بر کاهش وزن و لاغری دارد. زمان تصفیه و عمر بستر به سیستم آغازگر، غلظت آن و همچنین به نوع رزین و وینیل مونومر و درجه حرارت بستگی دارد. برخی از مارگارین ها حاوی چربی های ترانس می باشند که ممکن است از مواد هیدروژنه ساخته شده باشند، بنابراین همیشه نسخه ها بدون چربی آن را انتخاب کنید. اینها چربی هایی هستند که انتخاب بهتری برای رژیم غذایی شما هستند.

سعی کنید در طول هفته 3 تا چهار وعده ماهی هایی همچون سالمون مصرف کنید. در برخی موارد تا یک هفته اول پس از تزریق ممکن است با عدم قرینگی محل درمان روبه رو شوید که جای نگرانی نیست و با گذر زمان برطرف می شود. جایگزینی برخی یا بیشتر منابع چربی اشباع شده با منابع چربی اشباع نشده مانند روغن زیتون، آجیل و آووکادو برای حفظ سلامت قلب توصیه می شود. آنها در گوشت با چربی بالا و محصولات لبنی یافت می شوند. با این حال، رژیم های غذایی نیز می توانند به این مساله کمک کنند. بر اساس تحقیقات صورت گرفته، محققان به این نتیجه رسیده اند که جایگزین کردن چربی های اشباع شده در رژِیم غذایی با چربی های غیر اشباع، می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهد.

رژیم غذایی مناسب برای تیپ بدنی مزومورف شامل ۴۰٪ کربوهیدرات، ۳۰٪ پروتئین و ۳۰٪ چربی است. شما می تواید این مکمل چربی سوز را در کنار وعدههای غذایی صبحانه ناهار و شام در دوره کات و چربی سوزی مصرف کنید. در صورتی که در مراحل اولیه بیماری کبد چرب الکلی را شناسایی نموده و الکل را ترک نمایید، به احتمال زیاد کبد شما با قابلیت بازسازی که دارد، سلامت خود را مجددا به دست خواهد آورد. به طور سنتی، پزشکان بر این باورند که مصرف بیش از حد چربی های اشباع شده با افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی در ارتباط است.

چربی ترانس همچنین می تواند سطح لیپوپروتئین با چگالی بالا یا کلسترول “خوب” را سرکوب کند. این رزین ها مقاومت حرارتی افزایش یافته، پردازش بهبود یافته و انقباض خطی کم در هنگام اتصال به شبکه را فراهم می کنند. پزشکان پیشنهاد می کنند که چربی های اشباع نشده برای سلامت قلب بهتر است. اما اسیدهای صفراوی که ترشح می شوند، وارد لومِن(مجرا) روده شده و لیپاز پانکراس را مهار می کنند. افزایش دریافت کلسیم رژیمی سبب باند شدن مقدار بیشتر کلسیم با اسیدهای چرب موجود درکولون و تشکیل صابون اسید چرب و کلسیم شده و از این طریق سبب مهار جذب چربی و همچنین افزایش سیری میشود و در نتیجه دفع کل چربی که شامل اسیدهای چرب مدفوع نیز هست را درمدفوع افزایش میدهد.

اگر در خصوص چربی های سالم و چربی های سالم اطلاعاتی ندارید با مطالعه مقاله زیر می توانید اطلاعات بسیار مفیدی در خصوص چربی ها کسب کنید. اگر بدتان آمادگي ندارد بهتر است بيشتر از 10 حركت انجام ندهيد. اگر نمی توانید 30 دقیقه فعالیت همزمان داشته باشید، آن را به بخشهایی قابل مدیریت تقسیم کنید. البته مراقب باشید سیب را با پارافین براق نکرده باشند که در آن صورت خوردن پوست سیب بسیار خطرناک خواهد بود. این رزین ها گاهی اوقات در فرمولاسیون پوشش قابل بازسازی با اشعه ماوراء بنفش به کار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید