برای جلوگیری از کبد چرب چه بخوریم – ویکی پدیا ، دانشنامه آزاد

از بین رفتن بافتهای چربی صورت باعث میشود تا قیافه افراد پیرتر به نظر برسد. کبودی های به وجود آمده به مرور زمان از بین می رود و نیازی به نگرانی در این باره نیست. موهای تازه کاشته شده بسیار حساسن و خیلی زود چرب میشن و این باعث از بین رفتن فولیکولهای مو میشه بنابراین باید زیاد مواظب باشین و زیاد دست نزنین چون دستکاری باعث انتقال آلودگی و ویروس از دستاتون به موهاتون میشه.

ساده و سریع. اندازه گیری را می توان تست چربی خون در منزل به آسانی با ایستادن روی ترازو انجام داد. در صورتی که مقدار کلسترول بد (LDL) یا Low Density Lipoprotein در خون از حد مطلوب بالاتر برود سبب سختی عروق آترواسکلروز می شود و احتمال افزایش فشارخون و سکته قلبی را افزایش می دهد. سازمان جهانی بهداشت توصیه می کند که در رژیم غذایی روزانه نسبت اسید چرب غیر اشباع لینولئیک یا امگا ۶ به اسید چرب غیر اشباع لینولنیک یا امگا ۳ باید حداقل ۵ بر یک (مشابه شیر مادر) و حداکثر ۱۰ بر یک باشد. همچنین اسیدهای چرب اشباع حداقل ۷% و حداکثر ۱۰% از نیاز انرژی روزانه، اسیدهای چرب تک غیر اشباعی (MUFA) کمتر از ۱۵% انرژی روزانه و اسیدهای چرب چند غیر اشباعی (PUFA) کمتر از ۱۰% انرژی روزانه افراد را باید تامین کنند.

طبق توصیه سازمان جهانی بهداشت روغن و چربی می تواند حداقل ۱۵% و حداکثر ۳۰% از نیاز انرژی روزانه هر فرد را تامین کند. با مصرف روزانه حدود ۴۰ گرم روغن غنی شده با ویتامین های A و D حدود یک سوم نیاز توصیه شده افراد به ویتامین های A و D تامین می شود. از آن جاییکه گاهیاوقات برای جلوگیری از رشد کپک به آبغوره نمک اضافه میکنند، در این صورت مصرف آن برای بیمارانیکه باید مصرف نمک را محدود کنند مانند بیماران مبتلا به پرفشاریخون، بیماران قلبی و کلیوی توصیه نمیشود.

بطور طبیعی در بدن یک فرد بالغ، به ازاء هر کیلوگرم وزن بدن ۲ گرم کلسترول وجود دارد. پژوهش بر وضعیت ریزمغذی های کشور در بهار سال ۱۳۸۱ نشان داد که در بسیاری مناطق کشور کمبود شدید و خفیف ویتامین های A و D وجود دارد. کلسترول به صورت واحدهای کوچکی به نام”لیپوپروتئین” که مرکب از چربی و پروتئین هستند، در رگهای خونی حمل میشوند که دو نوع مهم آن ‪ LDL‬و‪HDL‬ است.

در راستای بهبود خصوصیات کیفی روغن و برای تشویق مصرف کنندگان به مصرف روغن غنی شده به جای روغن های معمولی ازانواع روغن نیمه جامد که حاوی حداکثر ۲۵% اسید چرب اشباع و حداکثر ۱۰% اسید چرب ترانس می باشد و روغن مخصوص سرخ کردنی با حداکثر ۱۰% اسید چرب ترانس استفاده شده است. مواد غذایی حاوی چربی را باید در ظروف بسته یا بسته بندی مناسب در یخچال نگهداری کرد.

روغن غنی شده بایددر بسته بندی بطری کدر و یا قوطی های فلزی عرضه شود. این تقسیم بندی بر اساس دانسیته لیپو پروتئین هایی است که کلسترول در ساختمان آنها وارد شده است. سپس مردان را به مدت دو ساعت، در معرض دمایی سرد قرار دادند تا چربی قهوه ای آنها فعال شود؛ اما نه به اندازهای پایین که باعث ایجاد لرز در آنها شود. اگر جزو افرادی با اضافه وزن کمتر از ۵ کیلوگرم هستید، بهتر است صبح های خود را با انجام ورزش شروع کرده و سعی کنید صبحانه خود را محدود به یک کف دست نان و یک عدد میوه و نوشیدن یک لیوان آب ولرم یا یک فنجان قهوه بدون شکر کنید.

شما به جای دیدن و یا حس کردن حجم زیادی از فیلر، می بایست زیبایی طبیعی را بر روی لب های خود مشاهده کنید. وظیفه کلسترول،تولید هورمون ها، ویتامین ‪ D‬و اسیدهای صفراوی است و به هضم غذا کمک میکند. سیستم هضم سالم با مدفوع سالم بستگی به تامین آب کافی برای بدن دارد. آگاهی و خواندن برچسب ها می تواند به افراد کمک کند که انتخاب های مناسب غذایی خود را انجام دهند و چربی های ناسالم را با چربی های سالم و گیاهان فیبری جایگزین کنند.

مطالعات متعددی نشان داده است در افرادی که در رژیم غذایی خود ماهی مصرف می کنند احتمال ابتلا به بیماریهای قلبی و عروقی کمتر است. مطالعات بسیاری تاثیرات مثبت رژیم غذایی گیاهی را بر روی سلامت انسان ها نشان داده اند. مطالعات نشان می دهد که نوشیدن منظم قهوه. هر دو چربی سفید و قهوه ای نقش مهمی در سلامت بدن دارند اما انباشته شدن بیش از اندازه چربی سفید میتواند چالشهایی جدی برای سلامت بدن ایجاد کند. دو عارضه مهم و عمده کمبود ویتامین D در بدن استئومالاسی در بالغین و راشیتیسم یا نرمی استخوان در کودکان می باشد.

حتماً کمرتان را از حدود دو اینچ بالاتر از ناف و باسن خود را از وسیعترین نقطه اندازه بگیرید. این قرص ممکن است با برخی داروهای آنتیبیوتیک، دیابت، رقیقکننده خون، داروهای قلبی و بعضی دیگر داروها تداخل داشته باشد، کسانی که از این داروها استفاده میکنند برای مصرف قرصهای دارچین لازم است با پزشک خود مشورت کنند. مصرف این قرص در کنار فعالیت بدنی مفید میباشد. یکی از روش های مطمئن برای زیبا سازی صورت در کنار سایر روش های دیگر می توان به فواید تزریق چربی زاویه سازی اشاره داشت.

یکی دیگر از نقاط هدف y-oryzanol در کاهش کلسترول LDL، کاهش تشکیل آپوپروتئین B است. تغذیه و رژیم غذایی حداکثر ‪ ۲۰‬تا ‪۳۰‬ درصد کلسترول را کاهش میدهد اما تاثیر رژیم غذایی روی کاهش تری گلیسیرید بسیار بیشتر است. فرآورده های غذایی چرب مثل چیپس، کیک و بیسکوئیت باید در محل خشک، خنک، تاریک و به دور از هوا نگهداری کرد. انواع چربی های حیوانی مثل روغن حیوانی، پیه، دنبه و چربی های گوشت و زرده تخم مرغ حاوی کلسترول هستند.

انواع روغن های غنی شده شامل نیمه جامد، مایع معمولی و مایع مخصوص سرخ کردنی با خصوصیات فوق الذکر، بسته بندی و برچسب مناسب در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد. برای اهداف زیبایی شناسی، چربی زیر جلدی، چربی سرسختی است که روی عضله شکم شما قرار دارد. محدوده خطر WBC: کمتر از ۲۵۰۰ و بیشتر از ۳۰۰۰۰ هر کدام نشان دهنده بیماریهایی هستند که میتوانند گاهی خطرناک باشند. درمان افزایش بیش از حد تری گلیسرید نیز خطر بروز التهاب لوزالمعده را کم می کند.

به نظر میرسد که کلسترول بیشتر در افراد گرم مزاج و تری گلیسیرید بیشتر در افراد سردمزاج بالا میرود. رژیم غذایی نامناسب و پرچرب با افزایش تری گلیسیرید و کلسترول خون موجب افزایش خطر بروز بیماری های قلبی عروقی می شود. تری گلیسیرید نوعی چربی است که با آنچه می خورید ارتباط دارد و می تواند خطر ابتلا به حمله قلبی را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. بسته بندی روغن باید حتی الامکان در ظروف غیر قابل نفوذ به نور و محکم و بی عیب باشد.

توجه داشته باشید که افراد مبتلا به چربی شکم در معرض خطر بیشتری برای بیماری قلبی، دیابت، سکته مغزی و برخی سرطانها هستند. رعایت تنوع و تعادل غذایی، مصرف روغن مایع و فعالیت بدنی منظم و مناسب می تواند این خطر را کاهش دهد. از عوارض کمبود ویتامین A افزایش خطر ابتلا به عفونت ها و مرگ در کودکان، آسیب چشم ها و شبکوری و اختلال در رشد استخوان ها و سیستم خون سازی کودکان می باشد. روغن ماهی به دلیل دارا بودن اسیدهای چرب ۳ ω و روغن زیتون و روغن گردو به دلیل دارا بودن اسید اولئیک فراوان باعث کاهش کلسترول بد (LDL ) خون می شوند و برای سلامت قلب و عروق مفید هستند.

مصرف شیر و مواد لبنی پرچرب و گوشت پرچربی به دلیل دارا بودن چربیهای اشباع موجب افزایش کلسترول خون و بروز بیماریهای قلبی عروقی می شود، بنابراین حتی الامکان باید از مواد لبنی کم چرب و گوشت کم چربی استفاده شود. کلمه متابولیسم در این بخش از نتایج آزمایش خون شاید شما را یاد کتابهای رژیم بیندازد. ترویج فرهنگ مصرف صحیح روغن شامل جایگزینی روغن مایع به جای روغن جامد، پرهیز از مصرف بیش از حــد روغن و غذاهای چرب،آموزش استفاده صحیح و کاربردی از انواع روغن و چربی ها و تشویق تولید کنندگان صنایع روغن نباتی به تولید روغن های با فرمولاسیون بهبودیافته و خواص تغذیه ای مطلوب و تشویق مردم به انجام فعالیت بدنی منظم و کافی از وظایف بخش بهداشت است.

دیدگاهتان را بنویسید