آشنایی با انواع ویتامین ها

در حال حاضر محققان در تلاش اند تا بهترین روش برای تبدیل چربی سفید به چربی قهوه ای را در اختیار مردم قرار دهند تا با این کار مراحل چربی سوزی را تسریع و تسهیل کنند. ابتدا اختلال عملکردِ سلول های لایه داخلی دیواره سرخرگ ها (اندوتلیوم) باعث آسیب به آنها می شود ، در نتیجه گلبول های سفید خون( بنام مونوسیت ها ) به این قسمت آمده و به ماکروفاژها ( سلول های بیگانه خوار) تبدیل می شوند و عملکرد لایه داخلی سرخرگ ها را مختل می کنند، در نتیجه کلسترول LDL اکسید شده از خون جذب دیواره سرخرگ شده روی ان رسوب می کند.

بارداری نیز میتواند باعث از بین رفتن چربی زیر پوست شود؛ زیرا در این دوره هورمونهای بدن زنان و به قدری پیچیده خواهد شد که سوخت و ساز آن افزایش پیدا کرده و در نتیجه بدن برای آنکه بتواند انرژی لازم را برای جنین و مادر دریافت کند شروع به سوزاندن چربیها میکند. اگر نتایج نشان دهد که میزان کل کلسترول خون بین 200 تا 239 میلی گرم در دسی لیتر باشد، به معنای بالا بودن میزان کلسترول خون می باشد، خیلی خطر ناک نمی باشد اما باید با رعایت نکاتی این میزان را کاهش داد. مقدار کلسترول خون تحت تاثیر مواد غذایی مصرفی و نیز ژنتیک (ارث) می باشد اما با کاهش چربی های غذایی می توان زمینه ارثی را تا حدودی کنترل نمود و با ایجاد تغییر در نوع غذاها ( کاهش دریافت کلسترول و چربیاشباع و ترانس رژیم غذایی و افزایش مصرف فیبرهای غذایی محلول، غلات و حبوبات، میوه و سبزیجات، شیر و لبنیات کم چرب و ثابت نگه داشتن وزن در حد مناسب) می توان میزان کلسترول خون را کاهش داد .

اگر دچار پیش دیابت یا دیابت هستید، حتما باید مرتباً تریگلیسیرید را تحت کنترل داشته باشید زیرا اگر میزان قند خون تحت کنترل نباشد، تریگلیسیرید افزایش مییابد. می توانید آن را به صورت قرص مصرف کنید یا در نوشیدنی یا غذا مخلوط کنید. به سادگی تمام مواد را در مخلوط کن مخلوط کنید و در عرض پنج دقیقه بهترین ماده مقوی برای کبد را داشته باشید. عصاره گیاه آلوئه ورا کمک میکند تا چربی و تمام آلودگیهایی که روی سر جمع شدهاند رفع و در عین حال سبوم اضافی دفع شود.

من نمی توانم قول بدهم که تمام مشکلاتت را حل می کنم، اما می توانم قول بدهم دیگر به تنهایی با آن ها مواجه نمی شوی. چه موقع باید آزمایش بدهم؟ آیا قبل از آزمایش باید ناشتا باشیم؟ با اینکه این قرصها میزان اشتهای فرد را پایین میآورد اما باید از عوارض این داروها قبل از مصرف آگاهی کامل داشته و در صورت داشتن بیماری خاص از مصرف آنها پرهیز کنید. اما ممکن است احساس خستگی کرده و یا احساس ناراحتی یا درد در سمت راست بالای شکم داشته باشید.

توجه داشته باشید که سیر خام نسبت به سیر پخته شده، بهتر است، چون سیرخام چربی خون را کاهش می دهد! با این وجود، باید براساس وضعیت بدنی و بیماری های که دارید، یک برنامه ی ورزشی داشته باشید. با خوردن جگر می توانید امکان ابتلا به عفونت های چشمی و تباهی لکه زرد را تا حد ممکن پایین بیاورید و از طریق این ویتامین، سموم بدن را راحت تر دفع کنید.

یك متخصص تغذیه تاكید كرد : چربی جگر نگرانكننده نیست ولی افرادی كه دارای چربی بالا و اسید اوریك میباشند ، باید در مصرف جگر محتاط باشند.جگر حدود ۷ گرم قند (گلیكوژن) دارد كه براحتی مورد استفاده قرار میگیرد و ۹ میلیگرم كلسیم منبع خوبی برای فسفر است. اینها برخی از خطرات خاص خوردن زیاد جگر است. فیبر باعث می شود که مواد غذایی به خوبی جذب شوند و مصرف غذاهای حاوی فیبر زیاد می تواند تری گلیسیرید و کلسترول را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. اگر مبتلا به بیماری های دیگر هستید،تنظیم میزان تری گلیسیرید ممکن است ، طولانی باشد، پس باید تحت نظر پزشک قرار بگیرید.

اما رسوب همین ماده حیاتی در جدار سرخرگها وتشکیل پلاک آترواسکلروتیک موجب تنگی عروق می شود که اگر رسوب کلسترل در جدار عروق کرونری باشد موجب آنژین قلبی و بیماری قلب و عروق می شود . اضافه کردن چند قاشق شکر به قهوه تلخ کار آسانیست اما یادتان باشد که شکر با سلامت متابولیک بدن شما در تضاد است و باعث ابتلا به بیماری کبد چرب می شود. در واقع افراد مبتلا به این گونه بیماریها و هم چنین سنین بالا با خطر بروز NASH یا کبد چرب مواجه هستند و باید بیشتر مراقب نحوه صحیح زندگی و تغذیه خود باشند.

تحقیق دیگری در سال 2006، در مجله ی تغذیه منتشر شد، که بیشتر روی تاثیر ترکیبات سیر در کاهش میزان لیپوپروتئین تاکید دارد، و همین علت، باعث می شود که سیر نقش مهمی در سلامت قلب و عروق داشته باشد. در عین حال، باید داروهایی را که پزشک تان تجویز کرده ، مصرف کنید. به هر حال چای سبز برای عملکرد صحیح کبد بسیار موثر است اما اگر حوصله نوشیدن ده فنجان را در طول روز ندارید برای تصمیم بهتر با پزشک خود مشورت کنید.

برای درمان سنگ کیسه صفرا می توانید ۵۰ گرم عناب را در صد گرم از عرق بیدمشک و ۱۰۰ گرم عرق کاسنی خیس کرده و صاف کنید و روزی سه مرتبه و در هر مرتبه دو قاشق غذاخوری قبل از خوردن غذا بخورند. به همین خاطر است که گاهی پزشک از شما می خواهد از دوازده ساعت قبل از آزمایش غیر از آب چیزی نخورید. کمبود B12 در افرادی که رژیم گیاهی صرف دارند و شیر و تخم مرغ نمی خورند ، بروز می کند زیرا B12 فقط در منابع غذایی حیوانی موجود است . پاسخ: استخوان هایتان به اندازه کافی کلسیم جذب نمی کند و نرم می مانند و حتی شاید تغییر شکل نیز بدهند.

روش های طبیعی اشاره شده برای کنترل تری گلیسیرید مؤثر هستند اما نمی توان آن ها را جایگزین داروهایی کرد که توسط پزشک تجویز شده است. اما اگر کلسترول خون بین ۲۰۰ تا ۲۳۹ میلی گرم در دسی لیتر خون باشد شخص در مرز خطر بالا رفتن کلسترول و خطر ابتلا به حمله ی قلبی قرار دارد و زمانی که کلسترول خون بالاتر از ۲۴۰ میلی گرم در دسی لیتر خون باشد احتمال افزایش خطر حمله ی قلبی را باید جدی گرفته و حتماً میزان آن را به وسیله ی رژیم غذایی و دارو یا هر دو کاهش داد. لیپوم ها در بین پوست و عضله زیرین آن ایجاد می شوند و بدون هیچ گونه درد و ضرری برای بدن هستند.

این چربی ها در دمای اتاق جامد هستند. این چربیها به طور طبیعی در دانههای خوراکی، آووکادو، ماهیهای آبهای سرد و زیتون وجود دارند. بعد از تشخیص میزان بالای تری گلیسیرید بهتر است که به جای کره از روغن زیتون استفاده کنید. از رژیم غذایی سالم برای قلب استفاده کنید. در افراد سالم این درمان باعث شد نسبت کلسترول خوب HDL (لیپوپروتئین با چگالی بالا) به کلسترول بد LDL (لیپوپروتئین با چگالی پایین) افزایش یابد.

سطوح بالاى لب مرز (۱۵۰-۳۰۰ میلی گرم در دسی لیتر) یا بالا (۲۰۰ میلی گرم / دسی لیتر یا بیشتر) ممکن است نیاز به درمان داشته باشند. سطح کلسترول طبیعی 200 میلی گرم در دسی لیتر یا کمتر است. برای تهیه ی این نوشیدنی به دو قاشق غذاخوری جوی دو سر و یک لیوان آب (200 میلی لیتر) نیاز دارید. بهتر است هر روز (تا زمانی که تری گلیسیریدتان کاهش پیدا کند) به صورت ناشتا از این نوشیدنی میل کنید. همچنین می توانید سیر را به سس سالاد اضافه کنید.

همچنین نوشیدن آب سرد سرعت کالری سوزی را بالا میبرد؛ چون بدن برای هضم باید آب را گرم کند. 3- آن را به مدت چند ماه، یک یا دو بار در روز بنوشید. همچنین افراد عصبی، و حتی کسانی که در برخورد با ناملایمات خشم خود را فرو می خورند بیش از دیگران در معرض عوارض ناشی از کلسترول قرار دارند به نحوی که اگر این افراد در نوع غذای مصرفی نیز بی مبالات باشند به طور بسیار جدی در معرض خطرات ناشی از کلسترول بالا قرار می گیرند. همچنین مصرف بیش از حد آن میتواند باعث نارسایی کلیه شود.

ورزش و حفظ تناسب عمومی بدن و حفظ وزن در حد مطلوب بسیار حائز اهمیت است. تری گلیسریدها ترکیب شیمیایی هستند که در مواد غذایی، بدن و پلاسمای خون، موجودند و همراه با کلسترول لیپیدهای پلاسما را تشکیل میدهند. از طرف دیگر ، اسیدهای چرب اشباع نشده در جذب مواد محلول در چربی مانند ویتامین ها و کاروتنوئیدها که با غذا مصرف می شوند نیز شرکت می کنند. این قارچ به دلیل دارا بودن مقادیر زیادی از مواد مفید شامل : استرول ها، اسیدهای گانودریک، کومارین، مانیتول و پلی ساکاریدها، برای سیستم قلبی و عروق مفید است.

عرقیات گیاهی برای کاهش تری گلیسیرید بسیار مفید هستند. بدن شما کالری های دریافتی اضافه مخصوصاً کربوهیدرات های ساده مانند ماکارونی، نان بدون سبوس، شکلات، شکر و الکل را به تری گلیسرید تبدیل می کند و آنها را در سلول های چربی ذخیره می کند. جواب: کربوهیدرات ها، لیپیدها (چربی ها)، پروتئین ها، ویتامین ها، مواد معدنی و آب، مواد مغذّی اند که در خوراکی های متفاوت وجود دارند. ۲- کلسترول ماده اصلی برای ساخت بسیاری از هورمون های استروئیدی است (هورمون های جنسی مثل استرادیول و تستوسترون ) ، هورمون های استروئیدی که توسط غدد فوق کلیوی ساخته می شوند(مثل کورتیزول) و پیش ساز ویتامین ها (مثل۷-Dدهیدروکلسترول) نقش مهمی را ایفا می کند.

دیدگاهتان را بنویسید